Skip to content

Bohuš

Adam Bohuš

RTVS športový komentátor

,,Veľmi príjemné ubytovanie v tichom a nádhernom prostredí. Okolité vinohrady ponúkajú možnosti na prechádzky. Keďže v objekte sídli aj rodinné vinárstvo, odporúčam degustáciu vo vínnej pivničke. Nám milá a ochotná majiteľka pripravila výber z rôznych odrôd, nechýbal erudovaný výklad a ani chutné občerstvenie. Páčilo sa nám aj degustovanie niektorých vzoriek priamo vo vinohrade. Na toto miesto sa určite ešte vrátime.”

Pani Remišová

Henrieta Remišová

Projektová manažérka a mentorka kurzu Vedomé podnikanie

„Keď som spoznala Martinu Koóšovú, netušila som, čo táto sympatická a príjemná mladá žena robí. S obdivom a veľkým záujmom som preto počúvala jej slová o rodinnom vinárstve, ktoré sa rozhodla prevziať, aby sa tradícia niekoľkých generácii jej predkov z rodiny nevytratila. Od prvého okamihu ma zaujalo s akou láskou i pocitom zodpovednosti hovorila nielen o svojej rodine, ale i o víne a celom procese ktorým musí víno prejsť. O niekoľko mesiacov neskôr som mala možnosť zažiť ochutnávku vína, ktorú usporiadala priamo v ich vinohrade v Slepčanoch. Dovolím si povedať, že jej nadšenie, vytrvalosť a odhodlanosť tvoriť kvalitu sa zjavne prejavuje v tom čo robí. Rozhodne odporúčam navštíviť toto rodinné vinárstvo v krásnej prírode a ochutnať ich jedinečné vína, ktoré by mohli mať pokojne označenie bio. Mne osobne sa ich víno i vinárstvo spája so slovami: kvalita, tradícia, pravosť a autentickosť, čo je v dnešnej dobe vzácne a veľmi žiadané. Ak máte radi víno, doprajte si to kvalitné slovenské, z vinárstva Koóš.“

Ena

Renáta Husková

Zakladateľka cestovnej kancelárie Local Vibe

,,S Martinou Koóšovou, vinárkou zo Slepčian som sa stretla prvý krát na jar 2018. Bola to veľmi príjemná skúsenosť ju navštíviť priamo vo vinárstve. Z nenápadného prvého stretnutia sa stal zážitok pre oči i chuťové bunky. S Martinou sa výborne spolupracuje, kvôli jej profesionálnemu i priateľskému prístupu. Ako vinárka sa stará o 7000 litrov vína a vyrába skvelé víno. Keďže sa jej vinárstvo nachádza v strede viníc a kvitnúcich jabloní, automaticky si oddýchnete v obklopení krásnej prírody a štebotu vtákov. Jej vína sú ľahké, suché, vyvážené, s florálnym buketom a jej ružové víno chutí po lesných jahodách. Veľmi sa mi páčia označenia vín podľa Slovanských bohýň a bohov, čím dáva rešpekt Slovanskej kultúre. Nie tak ľahko nájdete vinárku – ženu a cítite to aj vo výrobe jej vín. Zo spolupráce som sa zároveň stala aj jej stálou zákazníčkou a keď som náhle potrebovala zopár fliaš na moju oslavu, bola veľmi ochotná mi víno okamžite doručiť.”

Marcelka

Marcela Špalková

Štýlmejker

“Myslela som si, že si v obchodoch vyberáme kvalitné víno a aj mi chutilo, až dovtedy, kým som prvýkrát neochutnala Perúna a neskôr po ňom zas víno z obchodu. Potom som presne pochopila, čo tá Martinka pri výrobe vína robí a prečo stále hovorí, že do neho nedáva to, čo vo víne nemá byť. A teraz už chápem, v čom je ten rozdiel a čo znamená kvalitné víno. Netreba o tom kecať, treba ochutnať.”

Lenka Kapustová

Lenka Kapustová

Podnikateľka

“Ja osobne odporúčam skúsiť vínko Vesna. Vhodné pre všetkých, ktorým vyhovuje ľahká chuť, jemná vôňa a dobrá nálada. Pije sa ľahko ako voda, nespôsobuje bolesť hlavy a iné stavy 🙂 ale za to spôsobuje naozaj dobrú náladu. Toto vínko ma vždy preberie a na druhý deň trpím maximálne dobrými zážitkami :). Naozaj odporúčam! Tiež som osobne navštívila vinárstvo Koóš a bola som ohromená. Malé Toskánsko rovno u nás na Slovensku v Slepčanoch. Možnosť ubytovania, nádherný výhľad, skvelé víno a v neposlednom rade skvelí hostitelia. Zamilovala som sa do tohto vína a verím, že ak ho ochutnáte aj vy, nebude tomu inak. A okrem tohto všetkého ma prekvapili Vianočnými boxami dvoch vín podľa vlastného výberu. Vínko som si len vybrala, priniesla mi ho sama Martinka a ja som ho rovno posunula obchodným partnerom ako koncoročné poďakovanie.”

Tomáš Lejtrich

Tomáš Lejtrich

DEXTERITY, s.r.o. – konateľ spoločnosti

“Ahojte Koóšovci, s odstupom času som sa chcel poďakovať za skvelé a veľmi veľmi pekné vianočné kazety s dvoma vínkami, ktoré sme ako firma dávali našim obchodným partnerom. Krásne balenie, krásne fľašky, a hlavne výborná chuť. No a tá Aletta, tá má v mojej domácej chladničke na víno už stále miesto a zvádza férový vyrovnaný boj s mojim obľúbeným Sauvignon Blanc z Nového Sveta. Pokračujte v tom čo robíte, robíte to dobre. Ďakujem. “

2_3_KW

Miroslav Magát

Študent aplikovanej štatistiky v ekonómii a finančníctve

“Šťavnaté hrozno, hrejúce slnko a rodina spolu. Práve takýto obraz si nosím so sebou z detstva v septembri. Vyrastal som tam, skúmal nové miesta – žil sen malého dobrodruha. Teraz však o niečo starší mám možnosť opäť zažívať časť svojho detstva v krásnom a obdivuhodnom vinárstve v Slepčanoch. Martina Koóšová skutočne vie ako má rodinné vinárstvo vyzerať! Plné pohostinnosti, pohody pri práci a výrobkov v čistej kvalite. Ochutnal som jablkovo hroznovú šťavu, čerstvý mušt priamo z lisu i niekoľko vín, no mojím najobľúbenejším produktom je niečo, čo sa dá degustovať len srdcom.”

referencia ubytovanie

Darina Ostrolucka

Marketingový konzultant

U Martinky v Slepčanoch sme sa s rodinou a priateľmi cítili hneď ako doma. Ak ste milovníkmi vína, budete bývať hneď pri zdroji 🙂 Vínka pestované s láskou, bez chémie a iných “vylepšovákov” chutia skvelo a dostanete ich v tej správnej teplote, aj počas grilovačky. Prostredie je vyslovene čarovné a dýcha z neho pokoj a  hojnosť. Dostatok miesta pre deti na šport, kaďa na osvieženie alebo zohriatie pod hviezdami, dávajú tomuto miestu skutočnú pridanú hodnotu. Ak chcete stráviť čas v úplnom tichu a samote, odporúčam menší hajloch, kde je absolútny pokoj. Už teraz sa tešíme na letnú sezónu, vidíme čoskoro