Skip to content

Náš tím skúsených vinárov

Ornament2
koos_otime_matka

Mgr. MARTINA KOÓŠOVÁ, PhD.

Vedenie nášho rodinného vinárstva som prevzala v roku 2015, ale vinárstvo a vinohradníctvo ako také som spoznávala od detstva, keďže som v rodine vinára a vinohradníka vyrastala. Som súčasne aj hlavný technológ výroby vína. Hrozno pestujeme vo vlastných vinohradoch a pripravujeme z neho kvalitné prívlastkové vína takmer v bio kvalite.

A prečo som sa rozhodla podnikať v tejto oblasti?

Je to rodinná tradícia. Pestovaniu hrozna a výrobe vína sa venovali už moji starí rodičia. Otec s radosťou spomína na oberačky z detstva, ako na veľkú udalosť. Deti v škole dostali prázdniny a celá dedina sa zišla vo viniciach. Ja som v Slepčanoch trávila letné prázdniny, mám to miesto veľmi rada a okrem toho som mala s mojimi starými rodičmi veľmi pekný vzťah. Navyše je príjemné pracovať v prostredí, ktoré je Vášmu srdcu blízke a na ktoré máte pekné spomienky.

Podpis_Martina_stranka2
Ornament2
NÁŠ TÍM

Mgr. HELENA KOÓŠOVÁ

Ing. JURAJ KOÓŠ

Naša prednosť spočíva v tom, že sme malé rodinné vinárstvo. Vína produkujeme v malom množstve – ,,limitky”, čo ocenia najmä ,,fajnšmekri”. Pestujeme vlastné hrozno a vína sú každý rok iné. Sú síce z tých istých odrôd, ktoré pestujeme, ale príroda to zakaždým zariadi inak.